Kauza Ostravské kaly: Vláda na likvidaci nalije další miliardy, sanační práce stojí

19. září 2013  Redakce   komentáře (0)  729 objevných slov

Kauza ostravských kalů je opět na scéně. V Ostravě se nic neděje, v Čížkovicích na Litoměřicku se stále spaluje. Vláda ve středu 18. září 2013 schválila nový plán předložený ministerstvem průmyslu a obchodu na řešení problematiky nových skutečností vzniklých v rámci sanace ekologické zátěže skládky odpadů státního podniku DIAMO v Ostravě, neboli Nápravná opatření Laguny Ostramo. Do sanace nalije ze státního rozpočtu další miliardy a termín dokončení stále v nedohlednu.

"V současné době jsou práce na sanaci tzv. Lagun Ostramo přerušeny z důvodu výskytu dalšího množství kalů, které nebyly předmětem uzavřené smlouvy mezi státem a sanační firmou. Rovněž zařízení k dekontaminaci okolních zemin není v provozu," sdělila Investigate.cz mluvčí moravskoslezského kraje Petra Špornová. Co navrhla vláda?

Kauza ostravských kalů se táhne od roku 2004 a její konec je v nedohlednu. Skoro dva roky se v Ostravě nic neděje, areál po chemičce Ostramo stále není vyčištěn a situace je patová. Už Nečasova vláda měla na jaře 2013 rozhodnout, jak dál. Nakonec se tohoto úkolu zhostila vláda Jiřího Rusnoka.

Obsah je dále dostupný pouze pro registrované čtenáře!

Článek má celkem 729 slov. Tento obsah je dostupný pouze pro registrované čtenáře. Pokud si chcete přečít zbytek článku, je nutné se přihlásit. Pokud ještě nemáte u nás vytvořený účet, můžete se zaregistrovat.

Autor Redakce

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Zdeněk Bakala a další akcionáři vytáhli z RPG Byty 4,6 miliardy. Nájemníci na Ostravsku jen žasnou

Zdeněk Bakala i přes potíže v OKD pokračuje ve "vytahování" peněz z Ostravska. Jak zjistil deník E15, finančník a spol. si z nerozděleného zisku minulých let RPG Byty nechali vyplatit 4,6 miliardy korun.

Kauza Důl Paskov: Vláda Bakalově OKD pomáhat nebude. MPSV představilo opatření, jak minimalizovat nezaměstnanost horníků

Krizovou situaci kolem uzavření Dolu Paskov na Frýdecko-Místecku chce vláda premiéra Jiřího Rusnoka řešit komplexněji a především se zaměřit na sociální dopady, nikoliv pomáhat OKD, kterou ovládá NWR, jejímž akcionářem je BXR Zdeňka Bakaly.

Každý herec potvrdí, že ostravské publikum je výjimečné, říká Norbert Lichý

Každý herec potvrdí, že ostravské publikum je výjimečné, říká Norbert Lichý

Herec ostravského Divadla Petra Bezruče Norbert Lichý slaví 29. prosince 2014 významné životní jubileum - padesátiny. A ochotně pro Investigate.cz poskytl rozhovor v divadelním klubu na své domovské scéně, kde je služebně nejstarší, společně s kolegyní Marcelou Čapkovou a Kateřinou Krejčí. Lichý má …Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Magazín Investigate.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Investigate.cz na Seznam.cz
Investigate.cz na Facebooku


Redakce Investigate.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!