Vládní materiál k D8 přiznává: Dálnice v Českém středohoří nebude nikdy na 100 % bezpečná

7. říjen 2013  Redakce   komentáře (0)  3561 objevných slov

Vládní materiál k sesuvu na rozestavěné těleso dálnice D8 v Českém středohoří otevřeně přiznává, že současná trasa vedená územím rizikovým pro sesuvy, není vhodná. Ve hře mají být i jiné varianty.

Aktuální vývoje okolo D8 na severu Čech je zhruba tento: "Vláda v půli srpna rozhodla, že musí být proveden řádný geologický průzkum. Ten by měl ukázat, jakým způsobem svah sanovat, aby nedošlo k dalším posunům," sdělil Investigate.cz mluvčí ministerstva dopravy Martin Novák. "Od výsledků tohoto průzkumu se bude odvíjet další řešení dostavby dálnice D8." Podle mluvčího Nováka v současné době Ředitelství silnic a dálnic připravilo podklady pro vyhlášení výběrového řízení na zhotovitele geologického průzkumu. Investigate.cz přináší kompletní znění vládního dokumentu.

Trasa dálnice D8, stavba 0805, je vedena po úbočí kóty Kubačka v Českém středohoří. Tato oblast ve staničení dálnice km 55,500 – 58,280 je historicky známa výskytem dokumentovaných a průzkumy ověřených svahových deformací různého typu a stáří, a to od fosilních stabilních blokových deformací o mocnostech až 40 m, přes starší dočasně uklidněné sesuvy různých tvarů až po mladé aktivní sesuvy.

Obsah je dále dostupný pouze pro registrované čtenáře!

Článek má celkem 3561 slov. Tento obsah je dostupný pouze pro registrované čtenáře. Pokud si chcete přečít zbytek článku, je nutné se přihlásit. Pokud ještě nemáte u nás vytvořený účet, můžete se zaregistrovat.

Autor Redakce

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Babiš v Ústí: Říkáme, že bude líp. Jen jsme nikdy neřekli kdy

Babiš v Ústí: Říkáme, že bude líp. Jen jsme nikdy neřekli kdy

Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš přijel na mítink do Ústí nad Labem. Do kulturního domu se vrátil po 2,5 letech. Avšak tentokrát si mohl užívat triumfálního comebacku.

Vyvolal vládní krizi s Věcmi veřejnými, teď bude Tomáš Jarolím kandidovat v Babišově ANO

Vyvolal vládní krizi s Věcmi veřejnými, teď bude Tomáš Jarolím kandidovat v Babišově ANO

Andrej Babiš komunálními volbami ztrácí kontrolu nad hnutím, které založil a zafinancoval. Do ANO se nahrnuli lidé spjatí s Věcmi veřejnými, přitom Vít Bárta je pro ministra financí zosobněním všeho špatného. Sám miliardář přiznává, že není čas prolustrovat zhruba 9 tisíc kandidátů.

Kauza Důl Paskov: Vláda Bakalově OKD pomáhat nebude. MPSV představilo opatření, jak minimalizovat nezaměstnanost horníků

Krizovou situaci kolem uzavření Dolu Paskov na Frýdecko-Místecku chce vláda premiéra Jiřího Rusnoka řešit komplexněji a především se zaměřit na sociální dopady, nikoliv pomáhat OKD, kterou ovládá NWR, jejímž akcionářem je BXR Zdeňka Bakaly.Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Magazín Investigate.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Investigate.cz na Seznam.cz
Investigate.cz na Facebooku


Redakce Investigate.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!