ČR vs. Německo: Proč a jaké jsou rozdíly ve stavebních tendrech na silnice a dálnice?

8. listopad 2013  Redakce   komentáře (0)  667 objevných slov

"Proč se u nás staví kilometr dálnice o čtvrtinu dráž než v Německu?" zeptal se Nejvyšší kontrolní úřad a dohodl se na spolupráci s nejvyšší kontrolní institucí Německa Bundesrechnungshof. Společně vypracovaly zprávu o zadávání veřejných zakázek v obou zemích. Soustředily se na zakázky ve stavebnictví a nemalý důraz kladly na prevenci korupce.

"Snažili jsme se popsat, co dělají Němci jinak při rozdělování veřejných prostředků na velké stavební projekty, proč se jim daří tlačit ceny dolů a jak předcházejí v rámci zadávání veřejných zakázek korupci," vysvětlil z českého úhlu pohledu cíle společné zprávy prezident NKÚ Miloslav Kala. Investigate.cz přináší kompletní dokument.

Při zadávání veřejných zakázek jsou v Německu upřednostňována otevřená řízení. Například v roce 2011 zadali 80 % spolkových zakázek na pozemní a dopravní stavby v otevřeném řízení, zatímco v České republice bylo otevřené řízení použito u 65 % zakázek na dodávky, služby i stavební práce.

Obsah je dále dostupný pouze pro registrované čtenáře!

Článek má celkem 667 slov. Tento obsah je dostupný pouze pro registrované čtenáře. Pokud si chcete přečít zbytek článku, je nutné se přihlásit. Pokud ještě nemáte u nás vytvořený účet, můžete se zaregistrovat.

Autor Redakce

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Vládní materiál k D8 přiznává: Dálnice v Českém středohoří nebude nikdy na 100 % bezpečná

Vládní materiál k sesuvu na rozestavěné těleso dálnice D8 v Českém středohoří otevřeně přiznává, že současná trasa vedená územím rizikovým pro sesuvy, není vhodná. Ve hře mají být i jiné varianty.

Babišovo ANO konečně zveřejnilo programové priority. Jsou to hesla bez obsahu?

Miliardář Andrej Babiš se rozhodl postavit Hnutí ANO a masivně investovat do reklamy. Stále ale není znám program s popsaným řešením, jak dosáhnout vytyčených cílů. Přečtěte si s naším komentářem, s čím chce nová štika na politické scéně se probojovat do Poslanecké sněmovny.

KSČM má sestavené kandidátky pro všechny kraje. V první desítce jsou známé tváře

KSČM má sestavené kandidátky pro všechny kraje. V první desítce jsou známé tváře

Jako první sestavili kandidátní listiny do Poslanecké sněmovny komunisté. KSČM se totiž připravovala na předčasné volby a celý proces byl urychlen. Nekonaly se výroční členské schůze, návrhy se řešily na okresním výboru. Pak se konaly krajské konference a nakonec minulý týden ústřední výbor KSČM jmé…Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Magazín Investigate.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Investigate.cz na Seznam.cz
Investigate.cz na Facebooku


Redakce Investigate.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!