Protikorupční policie zasahuje kvůli tendrům Nemocnice Na Homolce. Zajímá ji i Paroubkův muž Vladimír Dbalý

25. červen 2014  Redakce   komentáře (0)  282 objevných slov

Kvůli tendrům jedné z velkých pražských nemocnic protikorupční policie rozjela ve středu (25.6.2014) zatýkací razii. Zajímají ji konkrétní lidé, kteří měli co do činění s Nemocnicí Na Homolce.

Podle České televize už zadržela dva lidi včetně bývalého generálního ředitele Vladimíra Dbalého. Zatýkání podle vrchní státní zástupkyně v Praze Lenky Bradáčové souvisí se zadáním veřejných zakázek.

Mezi zadrženými má být i bývalý ředitel nemocnice Vladimír Dbalý. Ten se vždy veřejně ohrazoval proti nařčení, že by za jeho úřadování docházelo při tendrech k nějakým pochybnostem.

Pozornost na tohoto muže byla upřena zejména v roce 2012, kdy se objevil ve stranických strukturách v té době nově vznikající strany LEV 21 expremiéra Jiřího Paroubka. Dbalý byl mj. kandidátem do Senátu.

A v té době Nadační fond proti korupci Karla Janečka podal Dbalého nepřímo obvinil, že se exšéf Homolky se údajně podílel na netransparentních pronájmech v rámci Nemocnice Na Homolce.

"Informace, které veřejnosti přednesli zástupci Nadačního fondu proti korupci Karla Janečka, jsou pouhou nehoráznou konstrukcí. Prakticky obratem jsem informoval, že informace jsou zcela zavádějící a jejich účelovost jsem schopen číselně doložit. Uvedl jsem zároveň, že zvážím právní kroky na svou obranu. Protože se mi dosud nedostalo žádné omluvy, hodlám na NFPK podat trestní oznámení pro pomluvu," uvedl v říjnu 2012 Vladimír Dbalý, a to prostřednictvím webu strany LEV 21.

Pražská vrchní státní zástupkyně zatím odmítla médiím specifikovat, o jaké konkrétní případy se jedná. Uvedla jen, že trestní řízení souvisí se zadáváním jedné z veřejných zakázek Nemocnice Na Homolce.

Autor Redakce

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Nemocnice v krizi: Ministr Holcát požaduje po pojišťovnách, aby platily. Asociace požadují odvolání náměstků

Nemocnice v krizi: Ministr Holcát požaduje po pojišťovnách, aby platily. Asociace požadují odvolání náměstků

Ekonomická situace nemocnic není dobrá, shodují se znesvářené strany. Každá z nich ale vidí problém někde jinde. Ministr zdravotnictví v demisi Martin Holcát jednal s pojišťovnami, Asociace českých a moravských nemocnic požaduje odvolání jeho náměstků.

Rozkol v Babišově hnutí. Otce zakladatele zajímá parlament, členy v regionech posty na radnicích

Andrej Babiš je v zásadním sporu uvnitř hnutí ANO, které zakládal proto, aby se dostal do Poslanecké sněmovny. To se mu povedlo nad očekáváním. Druhým milníkem byly volby do Evropského parlamentu a třetím mají být volby senátní.

Zelení už nechtějí být jen zelení. Vzniká nová protikorupční strana?

Strana zelených před více jak třemi lety vypadla z Poslanecké sněmovny a v říjnu 2013 se pokusí do ní vrátit. Zatím ale nemá program, navíc musí počítat s konkurencí Liberárně ekologické strany. Avšak z prvních náznaků lze vypozorovat, že zelení vsadí na protikorupční étos.Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Magazín Investigate.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Investigate.cz na Seznam.cz
Investigate.cz na Facebooku


Redakce Investigate.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!