V Severočeské filharmonii má při sestavování repertoáru první slovo šéfdirigent Alfonso Scarano, říká ředitel Roman Dietz

19. prosinec 2015  Radek Pešout   komentáře (0)  1785 objevných slov

/VIZE PRO ČESKO/ "Realizujeme zhruba 110 koncertů do roka, z toho asi 40 v zahraničí. Z těchto zahraničních koncertů nám plynou nejvyšší příjmy, které potom používáme k tomu, abychom si sami mohli zvát zahraniční dirigenty," říká v rozhovoru pro Investigate.cz Roman Dietz, ředitel Severočeské filharmonie Teplice. "Účinkování zahraničních umělců u nás, to je opět složitá záležitost. Vše je provázáno našimi kontakty a spoluprácemi se zahraničními agenturami."

Roman Dietz. Foto: Severočeská filharmonie TepliceRoman Dietz. Foto: Severočeská filharmonie Teplice

Jakou roli hraje Severočeská filharmonie v rámci Teplic, Ústeckého kraje a v rámci republiky?

Severočeská filharmonie byla založená v roce 1838. Má tedy dlouholetou tradici. Za pár let budeme slavit výročí 180 let založení orchestru. Je to jeden z nejstarších orchestrů ve střední Evropě. Za 180 let zde působila celá řada vynikajících světových umělců. Znovuobnovení činnosti nastalo po válce v roce 1948. Severočeská filharmonie je příspěvková organizace města Teplice, ale účinkuje na koncertech nejen v Teplicích, kde pořádá abonentní cyklus 17 symfonických a 7 komorních koncertů, ale též po celé České republice, ve více jak 20 zemích Evropy, ale i v tak exotických zemích jako je například Kambodža, Vietnam, Malajsie nebo Brunej. Ročně uskuteční více jak 110 koncertů, jejichž přesah je nadregionální, takže si myslím, že filharmonie plní nejen funkci reklamy pro Teplice, ale i pro Česko v celém světě.

Obsah je dále dostupný pouze pro registrované čtenáře!

Článek má celkem 1785 slov. Tento obsah je dostupný pouze pro registrované čtenáře. Pokud si chcete přečít zbytek článku, je nutné se přihlásit. Pokud ještě nemáte u nás vytvořený účet, můžete se zaregistrovat.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Profil zavražděného politika ČSSD: Kdo byl Roman Houska a jakou roli hrál v politice a byznysu na severu Čech?

Profil zavražděného politika ČSSD: Kdo byl Roman Houska a jakou roli hrál v politice a byznysu na severu Čech?

Pondělní (18.11.2013) vražda Romana Housky, vlivného sociálního demokrata a kontroverzního podnikatele možná zahájí odkrývání vazeb, které si tento "mafián" či "kmotr", jak se o něm v Ústeckém kraji hovoří, během dvaceti let vytvořil.

O kandidátech ČSSD do voleb rozhodovala hrstka vyvolených. Hlavní slovo měli vlivní v regionech

O kandidátech ČSSD do voleb rozhodovala hrstka vyvolených. Hlavní slovo měli vlivní v regionech

Do Poslanecké sněmovny míří v předčasných říjnových volbách za ČSSD lidé, kteří neprošli testem okresních a krajských konferencí. Při sestavování kandidátek rozhodovaly především zájmy úzké skupiny lidí v regionech.

ČSSD sestavila kandidátky ve všech krajích. Kdo je v první desítce?

ČSSD sestavila kandidátky ve všech krajích. Kdo je v první desítce?

Sociální demokraté na sobotním zasedání ústředního výkonného výboru potvrdili své kandidátní listiny do říjnových předčasných voleb. Na čelných místech jsou především zasloužilí členové ČSSD, někteří figurující v různých skandálech z minulosti.Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Magazín Investigate.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Investigate.cz na Seznam.cz
Investigate.cz na Facebooku


Redakce Investigate.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!