Ovlivňují obsahově Andrej Babiš, Zdeněk Bakala či Jaromír Soukup média, která vlastní? Nejhůř dopadl bezplatný týdeník 5plus2

12. listopad 2013  Redakce   komentáře (0)  1782 objevných slov

V současné době se diskutuje o svobodě slova v České republice, a to v souvislosti se vstupem miliardáře a předsedy hnutí ANO 2011 Andreje Babiše do médií, konkrétně akvizící vydavatelství MAFRA. Začaly vznikat různé analýzy, které sledují různé parametry a podle toho lze více či méně objektivně určit, zda dochází k nějakému posunu vydávaného obsahu.

Grafy zachycují, jak často a s jakým hodnotovým zabarvením informovaly vybrané tituly o svých vlastnících v období od 1.6. do 31.10.2013. Zdroj: NEWTON MediaGrafy zachycují, jak často a s jakým hodnotovým zabarvením informovaly vybrané tituly o svých vlastnících v období od 1.6. do 31.10.2013. Zdroj: NEWTON Media

Jednou z častých analýz bývá monitoring zpráv, jak média vlastněná podnikatelem referují a informují o aktivitách vlastníka - ať je to majitel dolů (Zdeněk Bakala - Economia), majitel chemicko-potravinářského imperia a politik (Andrej Babiš - MAFRA, AGF Media) či majitel největší mediální agentury v zemi (Jaromír Soukup - Empresa Media). Proto vznikla analýza, kterou sestavil a závěry sepsal Jan Jüptner, mediální analytik NEWTON Media a Investigate.cz přináší její znění.

Andrej Babiš aneb každé pravidlo (MfD, LN) má svou výjimku (5plus2)

Obsah je dále dostupný pouze pro registrované čtenáře!

Článek má celkem 1782 slov. Tento obsah je dostupný pouze pro registrované čtenáře. Pokud si chcete přečít zbytek článku, je nutné se přihlásit. Pokud ještě nemáte u nás vytvořený účet, můžete se zaregistrovat.

Autor Redakce

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Andrej Babiš + 46: Majetková přiznání poslanců ANO 2011. Co všechno vlastní?

Poslanci ANO 2011 měli do týdne od složení poslaneckého slibu zveřejnit své majetkové přiznání. Tak se vedení hnutí usneslo. Investigate.cz přináší dokument 47 poslanců a soupis jejich majetku.

Zdeněk Bakala a další akcionáři vytáhli z RPG Byty 4,6 miliardy. Nájemníci na Ostravsku jen žasnou

Zdeněk Bakala i přes potíže v OKD pokračuje ve "vytahování" peněz z Ostravska. Jak zjistil deník E15, finančník a spol. si z nerozděleného zisku minulých let RPG Byty nechali vyplatit 4,6 miliardy korun.

Jak Zdeněk Bakala k OKD přišel. Sonda do roku 2004, když se 45,9% podílu zbavil stát

Finančník Zdeněk Bakala je mužem, kterému se momentálně v Česku nedaří. Byly to přitom černouhelné doly OKD, které umožnily jeho zahraniční expanzi. Za strůjce jeho úspěchu je považován tehdejší ministr financí Bohuslav Sobotka a také jistý muž, který je místopředsedou TOP 09. Ano, je to Miroslav Ka…Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Magazín Investigate.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Investigate.cz na Seznam.cz
Investigate.cz na Facebooku


Redakce Investigate.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!