Sledovanost českých televizí v čase: Hlavní hráči Nova, Prima a ČT klesají už 12 let
17. říjen 2013 Redakce komentáře (0) 728 objevných slovOdchod Jana Andruška z pozice generálního ředitele TV Nova rozproudilo diskusi, jak jsou hlavní hráči na televizním trhu úspěšní. Hlavními kritérii jsou příjmy z reklamy, což souvisí s cenou a také sledovaností. A zastřešujícím prvkem je ziskovost.
Český televizní trh je fragmentován. Kdysi hegemon Nova bojuje o každé procento, ať je to ve sledovanosti nebo ceně za reklamní spot. To samozřejmě platí i o Primě a České televizi. Investigate.cz přináší analýzu sledovanosti od roku 2005.
To, co manažery televizí především zajímá, je sledovanost jednotlivých kanálů. Jednotlivá čísla lze samozřejmě interpretovat různě, podle různorodých kritérií. Nejlépším srovnávacím kritériem je denní průměrná sledovanost v cílové skupině D 15+, a to v procentech. Navíc pro lepší porovnání je počítáno s celou skupinou, tedy se všemi kanály patřící jednomu provozovateli - Nově, Primě, České televizi. Vše podle dat ATO-Mediaresearch.
Obsah je dále dostupný pouze pro registrované čtenáře!
Článek má celkem 728 slov. Tento obsah je dostupný pouze pro registrované čtenáře. Pokud si chcete přečít zbytek článku, je nutné se přihlásit. Pokud ještě nemáte u nás vytvořený účet, můžete se zaregistrovat.
[Nahoru ↑]
Hodnocení
Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x
Přidat komentář
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!