ANO přemety na pražské kandidátce. Martina Schopperová to vzdala, Babiš vsadí na Adrianu Krnáčovou

29. červenec 2014  Radek Pešout   komentáře (0)  527 objevných slov

Je to překvapivá zpráva? Ani ne. Je to typická Babišovina. Kdo se setkal s ministrem financí, měl tu čest s ním hovořit ještě jako podnikatelem z Agrofertu, nemůže být překvapen. Lídrem pražské kandidátky nakonec bude Adriana Krnáčová. Ale i to nemusí být konečný kandidát.

Adriana Krnáčová. Foto: ANOAdriana Krnáčová. Foto: ANO

Nejprve Jan Kasl, pak neúspěšné námluvy s jinými známými tvářemi. Nakonec překvapení v podobě oznámení, že si Andrej Babiš vybral podnikatelku s luxusním nábytkem Martinu Schopperovou.

Jenže je tu nečekaný zvrat. Ambiciózní žena se prý rozhodla vzdát kandidatury na post primátorky, nepovede kandidátku ANO. Vlastně na ní nebude vůbec. Oficiálně kvůli tomu, že se rozhodla nabídku nepřijmout z osobních důvodů a chce se věnovat jen podnikání. "Paní Krnáčové i hnutí ANO držím v Praze palce. Pokud budu moct, ráda pomůžu. Nechci se ale úplně vzdát svého soukromého a profesního života," prohlásila Schopperová.

Jenže spíše se nabízí jiné vysvětlení. Média po zveřejnění, že Martina Schopperová je lídrem, začala spekulovat - a dokazovat - že tato žena se zapletla s pražským lobbistou Romanem Janouškem. A to už bylo pro Andreje Babiše příliš nebezpečné.

A tak stranou muselo jít přátelství Schopperové s ženou miliardáře Monikou Babišovou, i obchodní vztahy podnikatelky s luxusním nábytkem, resp. jejím manželem a Babišovým Agrofertem. Manžel Andreas Schopper vedl českou větev maloobchodního řetězce Kaufland a Agrofert má v těchto supermarketech své prodejny.

Babiše v Praze má zachránit bývalá ředitelka české pobočky Transparency International

ANO v úterý (29.7.2014) oznámilo, že lídrem kandidátky pro Hlavní město Praha bude bývalá ředitelka české pobočky Transparency International Adriana Krnáčová. Současná náměstkyně ministra vnitra.

"Paní Krnáčová je pro mne zárukou, že se v případě úspěchu ve volbách pokusí hlavní město očistit od zákulisních lobbistických vlivů takzvaných podnikatelů, kteří jsou na rozpočet Prahy dlouhodobě navázáni," komentoval změnu na postu lídryně předseda hnutí ANO Andrej Babiš.

Adriana Krnáčová věří, že se jí podaří navrátit kredit hnutí v Praze. "Této výzvy a odpovědnosti se nezříkám. Jsem přesvědčená, že i pražský magistrát se dá řídit profesionálně a transparentně, ve prospěch občanů Prahy, ne ve prospěch několika vlivových skupin, jak tomu bylo doposud."

Druhé místo kandidátky ANO do pražského zastupitelstva doplní profesorka Katedry podnikové ekonomiky podnikohospodářské fakulty VŠE Eva Kislingerová.

Krnáčová žije v Praze 21 let. V roce 2002 se stala výkonnou ředitelkou české pobočky protikorupční organizace Transparency International, kterou řídila až do roku 2008, poté pracovala jako ředitelka komunikace a PR ve společnosti Johnson&Johnson a později ve vlastní poradenské společnosti BlueOceanSolutions. Založila projekt Zdravé Česko a je předsedkyní správní rady Českého zdravotnického fóra. Od března je za hnutí ANO náměstkyní na ministerstvu vnitra, kde je zodpovědná za veřejnou správu a legislativu.

Autor Radek Pešout

Autor: Radek Pešout

Šéfredaktor serveru Investigate.cz, věnuje se investigatitvním tématům. Vystudoval Fakultu stavební ČVUT v Praze, v médiích pracuje od roku 1997. Po roce 2000 spoluvytvářel odborné mediální weby, věnoval se analýzám, komentářům, rozhovorům. Je autorem několika mediálních studií o rozhlasovém a televizním vysílání se specializací na programování obsahu. V roce 2005 založil web MediaShow.cz. Na konzultačních pozicích pracoval pro mediální skupinu Mafra či TV Barrandov. Působil i ve vydavatelství Vltava-Labe-Press.


[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Babiš nejprve zařízl Kasla, pak Marvanovou. Šéf ANO hasí požáry

Andrej Babiš měl perný víkend (31.5, 1.6.2014). Nejprve v sobotu vyřešil neshody v Praze politickou likvidací Jana Kasla, v neděli pak posvětil odchod Hany Marvanové z ministerstva spravedlnosti, aby z poměrně populární tváře udělal svoji poradkyni.

Babiš je naštvaný na své lidi v hnutí ANO. Eurovolby podcenili, vidí se jako starostové, tvrdí

Drtivá kritika dovnitř hnutí ANO míří po sice vyhraných, ale s hubeným výsledkem, eurovolbách. Předseda hnutí Andrej Babiš je naštvaný na své spolustraníky, že Pavla Teličku nechali ve štychu.

Andrej Babiš + 46: Majetková přiznání poslanců ANO 2011. Co všechno vlastní?

Poslanci ANO 2011 měli do týdne od složení poslaneckého slibu zveřejnit své majetkové přiznání. Tak se vedení hnutí usneslo. Investigate.cz přináší dokument 47 poslanců a soupis jejich majetku.Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Magazín Investigate.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Investigate.cz na Seznam.cz
Investigate.cz na Facebooku


Redakce Investigate.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!