Babiš je naštvaný na své lidi v hnutí ANO. Eurovolby podcenili, vidí se jako starostové, tvrdí

26. květen 2014  Redakce   komentáře (0)  234 objevných slov

Drtivá kritika dovnitř hnutí ANO míří po sice vyhraných, ale s hubeným výsledkem, eurovolbách. Předseda hnutí Andrej Babiš je naštvaný na své spolustraníky, že Pavla Teličku nechali ve štychu.

"Čekal jsem lepší výsledek, aspoň šest mandátů," prohlásil Andrej Babiš v reakci na výsledky voleb do Evropského parlamentu. Zklamala ho nízká volební účast. Čekal opak, největší za celou dobu voleb do europarlamentu. Ty proběhly letos potřetí (dříve v roce 2004 a 2009).

Andrej Babiš je přes vítězství zklamaný z postoje členů a sympatizantů ANO. "Můžu hodnotit naši kampaň, která byla špatná, hnutí to odsabotovalo, naši členové a funkcionáři už se vidí v komunálu jako starostové. Hodnotím to negativně. Já jsem si to odpracoval, i když mám dost povinností, ale z mého pohledu to nebyla dobrá kampaň," prohlásil ministr financí v rozhovoru pro Právo.

Předseda ANO dále rozebral průběh kampaně. Zkritizoval třeba to, že okresní organizace v rámci výjezdů Pavla Teličky nedostatečně zabezpečiliy a nepropagovaly osobu lídra hnutí ani jeho týmu.

Andrej Babiš rovněž poodhalil strategii hnutí. Být na parlamentní úrovni, naopak komunál není tolik pro ministra financí důležitý. "Stavěly se k tomu (místní organizace - pozn. red.) ne moc vstřícně a měl jsem z toho pocit, že se k tomu někteří chovali, jako že se jich to netýká. Všichni už žijí komunálními volbami, což z mého pohledu není pro hnutí až tak důležité. Strategie našeho hnutí jsou parlamentní volby a možná komunál ve velkých městech, ale určitě ne plošně," nastínil plány pro Právo Andrej Babiš.

Autor Redakce

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Pokud nebudeme v pozici, abychom mohli něco zásadně změnit, tak budeme v opozici, tvrdí v rozhovoru za ANO Andrej Babiš

Miliardář Andrej Babiš v rozhovoru pro Investigate.cz vysvětluje postoj k české politice, zda má obavy o možném rozkladu ANO po volbách, co si myslí o Mirku Topolánkovi nebo šéfredaktorovi Reflexu Pavlu Šafrovi. A také odpovídá, zda vyjednává o koupi mediální skupiny Empresa Media.

Není pravda, že se Starostové a nezávislí prostřednictvím RUD nechali koupit, tvrdí v rozhovoru Petr Liška

Krajský předseda na Ústecku hnutí Starostové a nezávislí Petr Liška v rozhovoru pro Investigate.cz vysvětluje motivaci ke spolupráci s TOP 09. Dále hodnotí působení Jiřího Bessera a Aleny Hanákové na ministerstvu kultury, jak vnímá Miroslava Kalouska nebo prozrazuje budoucnost a směřování starostovs…

Babiš nejprve zařízl Kasla, pak Marvanovou. Šéf ANO hasí požáry

Andrej Babiš měl perný víkend (31.5, 1.6.2014). Nejprve v sobotu vyřešil neshody v Praze politickou likvidací Jana Kasla, v neděli pak posvětil odchod Hany Marvanové z ministerstva spravedlnosti, aby z poměrně populární tváře udělal svoji poradkyni.Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Magazín Investigate.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Investigate.cz na Seznam.cz
Investigate.cz na Facebooku


Redakce Investigate.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!