Babiš nejprve zařízl Kasla, pak Marvanovou. Šéf ANO hasí požáry

2. červen 2014  Redakce   komentáře (0)  424 objevných slov

Andrej Babiš měl perný víkend (31.5, 1.6.2014). Nejprve v sobotu vyřešil neshody v Praze politickou likvidací Jana Kasla, v neděli pak posvětil odchod Hany Marvanové z ministerstva spravedlnosti, aby z poměrně populární tváře udělal svoji poradkyni.

O dlouhodobých neshodách ANO v Praze toho bylo napsáno již mnoho. Dokonce v této souvislosti předseda sociálních demokratů Bohuslav Sobotka neváhal použít slovo kmotři, kteří se nabourali do Babišova hnutí.

Jako červený hadr působily informace, že předseda ANO v hlavním městě tlačí dopředu Radmilu Kleslovou, bývalou rozvědčici StB, ačkoliv ona sama to popírá. Oponenti toho hned uměli využít a zdůrazňovali, že Kleslová je napojena na šíbry z Prahy 10 typu Tomáše Hrdličky.

Nyní ve stejném duchu hovoří Jan Kasl, do soboty hlavní tvář pražského ANO a zatím nepotvrzený lídr na magistrát. A právě pozice jedničky se stala jedním bodem sváru mezi bývalým pražským primátorem za ODS a šéfkou pražské organizace ANO. Ta prosazovala na kanidátku do velkého zastupitelstva své lidi, a naopak Kasl zase jiné své kandidáty.

Nakonec na pražské kandidátce Jan Kasl nebude. Navíc se nyní s ANO rozešel e zlém a přes média na hnutí začal útočit. Skončit má i Radmila Kleslová.

Andrej Babiš sobotní rozhodnutí komentuje slovy, že předsednictvo hnutí rozhodlo, že oba "kohouti" na kandidátce nakonec nebudou.

Tvář Hana Marvanová odejita. Kam zamíří?

Další požár ministr financí ve svém hnutí hasil v neděli. Na ministerstvu spravedlnosti se mu rozkmotřily dvě dámy - ministryně Helena Válková a její násměstkyně Hana Marvanová. Vzhledem k tomu, že Marvanová byla náměstkyní jmenována za ANO, musel napjatou situaci Andrej Babiš řešit.

A vyřešil ji tak, že Marvanová skončí a návdavkem ji nabídl, aby mu dělala poradkyní. Spekuluje se i o nominaci v senátních volbách.

Narozdíl od Kasla ale Babiš chce Marvanovou udržet za "každou cenu". Již do médií "propálil", že post náměstkyně spravedlnosti nejprve nabídl Marvanové, která odmítla. Druhá na tahu byla Válková, která si ale dala podmínku, aby její náměstkyní byla Marvanová.

Ta nyní o Válkové mluví jako o té, která podléhá vlivům lobby v justici a mezi právníky. Dokonce se hovoří o kauzách, které nyní probíhají - třeba jmenování nového předsedy ústeckého krajského soudu.

Helena Válková ale nemá vyhráno. Stále se o ní hovoří jako o adeptce, která sedí na pořádně horkém minsiterském křesle.

Autor Redakce

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Babiš je naštvaný na své lidi v hnutí ANO. Eurovolby podcenili, vidí se jako starostové, tvrdí

Drtivá kritika dovnitř hnutí ANO míří po sice vyhraných, ale s hubeným výsledkem, eurovolbách. Předseda hnutí Andrej Babiš je naštvaný na své spolustraníky, že Pavla Teličku nechali ve štychu.

ANO přemety na pražské kandidátce. Martina Schopperová to vzdala, Babiš vsadí na Adrianu Krnáčovou

ANO přemety na pražské kandidátce. Martina Schopperová to vzdala, Babiš vsadí na Adrianu Krnáčovou

Je to překvapivá zpráva? Ani ne. Je to typická Babišovina. Kdo se setkal s ministrem financí, měl tu čest s ním hovořit ještě jako podnikatelem z Agrofertu, nemůže být překvapen. Lídrem pražské kandidátky nakonec bude Adriana Krnáčová. Ale i to nemusí být konečný kandidát.

Andrej Babiš + 46: Majetková přiznání poslanců ANO 2011. Co všechno vlastní?

Poslanci ANO 2011 měli do týdne od složení poslaneckého slibu zveřejnit své majetkové přiznání. Tak se vedení hnutí usneslo. Investigate.cz přináší dokument 47 poslanců a soupis jejich majetku.Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Magazín Investigate.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Investigate.cz na Seznam.cz
Investigate.cz na Facebooku


Redakce Investigate.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!