Co je Úsvit přímé demokracie? Velký rozhovor se senátorem Tomiem Okamurou o Bártovi, Babišovi, Kalouskovi či Paroubkovi

9. září 2013  Redakce   komentáře (0)  2244 objevných slov

Tomio Okamura je senátorem od října 2012 a nyní bude kandidovat do Poslanecké sněmovny za své hnutí Úsvit přímé demokracie. Ve velkém rozhovoru vysvětluje motivaci, proč chce být poslancem. Také mluví o vztahu k Vítu Bártovi, o dohodě s Andrejem Babišem či o vládnutí Miroslava Kalouska.

Proč se senátor rozhodl stát se poslancem. Máte pocit, že je Senát zbytečný a nelze v něm nic prosadit?

Senátor se tak rozhodl, protože slíbil voličům, že nebude řadový senátor. Slíbil, že jeho práce bude vidět a že vždy udělá maximum pro prosazení toho, co slíbil. Senát není zbytečný, ale jeho kompetence jsou řádově nižší než Sněmovny - každý návrh Senátu může sněmovna nejen přehlasovat, ale klidně jen ignorovat. A jeden řadový senátor samozřejmě nezmůže téměř nic. Já v jisté době neměl nic jiného, než jako řadový občan nestraník začít Senátem. Ale pokud chci prosazovat svůj program a mám tu možnost - na rozdíl od ostatních senátorů třeba prostřednictvím své vlastní strany v Poslanecké sněmovně, tak je mou povinností to udělat. To pochopí každý.

Obsah je dále dostupný pouze pro registrované čtenáře!

Článek má celkem 2244 slov. Tento obsah je dostupný pouze pro registrované čtenáře. Pokud si chcete přečít zbytek článku, je nutné se přihlásit. Pokud ještě nemáte u nás vytvořený účet, můžete se zaregistrovat.

Autor Redakce

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 3.2 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Prezidentská republika? Úsvit přímé demokracie má 2 radikální body ke změně politického systému v ČR

Hnutí Tomia Okamury Úsvit přímé demokracie žádá zásadní ústavní, politické a legislativní změny. Sestavilo deset programových bodů, z nichž nejradikálnější je změna politického systému. Jeho hnutí chce přímou demokracii s odvolatelností politiků. Přinášíme program s Okamurovým komentářem.

Sonda do KSČM: Velký rozhovor s poslancem Josefem Šenfeldem o návratu komunistů

Josef Šenfeld je poslancem Parlamentu ČR od roku 2002, do tehdejší KSČ vstoupil v roce 1988. Pochází z Malešova u Hoštky na Litoměřicku. Ve velkém rozhovoru vysvětluje, jaká je současná KSČM, o co usiluje a zda se máme bát návratu socialismu, který tu byl před rokem 1989.

Občanská společnost a přímá demokracie je klam, říká Jaroslav Kubera

Občanská společnost a přímá demokracie je klam, říká Jaroslav Kubera

Senátor a primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) v rozhovoru pro Investigate.cz hovoří o generačním střetu v komunální politice, o kandidatuře do krajského zastupitelstva Ústeckého kraje i o tristní situaci v severočeské ODS.Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Magazín Investigate.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Investigate.cz na Seznam.cz
Investigate.cz na Facebooku


Redakce Investigate.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!