Dominik Feri je podle Jaroslava Kubery nadějným politikem. Teplice mají nejmladšího radního

13. listopad 2014  Radek Pešout   komentáře (0)  508 objevných slov

Je mu teprve 18 let, na jaře 2015 ho čeká maturita. Avšak už je zastupitelem a radním severočeských Teplic, města s více jak 50 tisíci obyvateli. Podle senátora a primátora Jaroslava Kubery je Dominik Feri nadějným politikem.

Dominik Feri. Foto: Investigate.cz/Radek PešoutDominik Feri. Foto: Investigate.cz/Radek Pešout

"Už jsem s nimi o lecčem jednal. Myslím si, že ne. Jsem dostatečně svérázný, že se dokážu prosadit," odpovídá pro Investigate.cz Dominik Feri na otázku, zda se neobává toho, že by ho starší a zkušenější političtí harcovníci mohli válcovat.

Mladík je zajímavý kromě nízkého politického věku i svými vlasy. Jeho předci jsou částečně z Etiopie. V Teplicích, v lázeňském severočeském městě, vyčnívá i svým oblečením. Jako outfit si Dominik Feri zvolil oblek. Takhle chodí oblečen i do školy.

A ještě je něčím výjimečný. Zajímá se o historii Teplic, stará se o stránku Teplitz - Schönau. Na Facebooku má přes 5 tisíc fanoušků. Na profilu zveřejňuje staré snímky města. Od architektury městských budov, lázní až třeba po teplický fotbal.

"Vzhledem k tomu, že jsem byl a budu i nadále angažovaný v kultuře, moje pole působnosti bude především kultura. A zejména ve veřejném prostoru, který je pro Teplice nevyužitým místem. Místem potenciálního růstu," nastiňuje Dominik Feri plány svého politického působení v nové roli zastupitele a radního.

Osmnáctiletý student bude nově sedět v radě města s Jaroslavem Kuberou, dlouholetým primátorem Teplic, který byl po Listopadu 89 nejprve tajemníkem městského úřadu, aby se následně stal starostou. Na čele města je nepřetržitě od roku 1994. A vydržel i po komunálních volbách 2014.

Kuberovi pomohl i Feri, který byl jako nezávislý na kandidátce teplické TOP 09 na třetím - nezvoleném - místě. Jenže stačila rezignace zvoleného zastupitele Petra Měsíce a student se jako první náhradník stal zastupitelem. Díky tomu, že TOP 09 se domluvila s ČSSD a ODS, vznikla menšinová koalice. Té jedním hlasem pomohl Michal Kasal ze sdružení PRO Sport a Zdraví. A Jaroslav Kubera mohl slavit, i přes nevoli nyní opozičního ANO a Volby PRO! Teplice primátorské křeslo obhájil.

"Odpověděl bych takto: Jsem pravicový volič, kandidoval jsem na kandidátce pravicové strany. V kontextu komunální politiky je nutné na politiku nahlížet skrz jinou optiku než na politiku celostátní," vysvětluje Dominik Feri politickou realitu v lázeňském městě.

A proč se rozhodl dělat politiku? "To je na delší vyprávění do médií. Nicméně je to z toho důvodu, že předchozí dva tři roky jsem angažovaný. Dělám přednášky, věnuji se historii města Teplice. Tohle je přirozený krok. Když člověk studuje historii, začne pro lidi dělat něco z vlastní vůle a zjistí, že svojí aktivitu může posunout ještě dál. Vstup do zastupitelstva byl přirozený a racionální krok," dodává zřejmě nejmladší radní v Česku.

Autor Radek Pešout

Autor: Radek Pešout

Šéfredaktor serveru Investigate.cz, věnuje se investigatitvním tématům. Vystudoval Fakultu stavební ČVUT v Praze, v médiích pracuje od roku 1997. Po roce 2000 spoluvytvářel odborné mediální weby, věnoval se analýzám, komentářům, rozhovorům. Je autorem několika mediálních studií o rozhlasovém a televizním vysílání se specializací na programování obsahu. V roce 2005 založil web MediaShow.cz. Na konzultačních pozicích pracoval pro mediální skupinu Mafra či TV Barrandov. Působil i ve vydavatelství Vltava-Labe-Press.


[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2.31 hvězdiček / Hodnoceno: 13x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Co mají politický předseda Andrej Babiš a rádiový prezident Michel Fleischmann společného? Řídí se podle průzkumů

Co mají politický předseda Andrej Babiš a rádiový prezident Michel Fleischmann společného? Řídí se podle průzkumů

Andrej Babiš předvedl v letošní předvolební kampani, že i on umí poslouchat. A to především konzultanty a poradce. Díky tomu se dostavil úspěch, jako před téměř čtrnácti lety u komerčního rádia Evropa 2.

Sázkařský skandál ve fotbale: Zmizí FK Teplice z fotbalové mapy? Sklářský gigant AGC, který je majitelem, přemýšlí o odchodu z klubu

Sázkařský skandál ve fotbale: Zmizí FK Teplice z fotbalové mapy? Sklářský gigant AGC, který je majitelem, přemýšlí o odchodu z klubu

Aktuální sázkařský skandál údajného ovlivňování zápasů se citelně může dotknout prvoligového klubu FK Teplice. Už v červenci 2013 předseda představenstva FK Teplice a viceprezident AGC Pavel Šedlbauer naznačil, že sklářský gigant uvažuje o stažení z klubu, jehož je majitelem.

Petr Fiala se mění. Z profesora se více stává kousavým politikem

Petr Fiala razantně mění image poté, co usedl do křesla předsedy Občanské demokratické strany. Uhlazený vysokoškolský profesor prochází poměrně velkou změnou a svoji novou tvář ukázal v nedělních Otázkách Václava Moravce.Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Magazín Investigate.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Investigate.cz na Seznam.cz
Investigate.cz na Facebooku


Redakce Investigate.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!