Jiří Paroubek, Ondřej Liška, Radek John a další... Ze starých tváří uspěl Jiří Pospíšil

26. květen 2014  Redakce   komentáře (0)  261 objevných slov

Volby do Evropského parlamentu přinesly jedno zjištění. Známé tváře, které figurovaly v české politice a rozhodly se pro kandidaturu v eurovolbách, pohořely. Další volby ukázaly, že veřejnost odmítá politiky typu Ondřeje Lišky či Jiřího Paroubka. Naopak Jiří Pospíšil se stal nekorunovaným vítězem voleb.

Ondřej Liška se rozhodl rezignovat na post předsedy Strany zelených. Jako lídr prohrál další volby. Už na podzim 2013 se zelení snažili dostat zpět do celostátní politiky, ale nepodařilo se jim to. Neuspěli ani v eurovolbách.

Neúspěšným kandidátem je i Jiří Paroubek. Ten poté, co založil LEV21 po odchodu ze sociální demokracie, se pokusil uspět v krajských volbách v Ústeckém kraji. Nepovedlo se to. Do parlamentních raději nekandidoval s tím, že se zaměří na eurovolby. Pro kampaň získal miliony, agitoval, platil si inzerci. Ani to ale nepomohlo.

Zatímco Ondřej Liška oznámil, že končí, Jiří Paroubek chce pokračovat. Stranu povede v podzimních komunálních volbách.

Totálně propadl i Radek John z Věcí veřejných. Ten sice vsadil na populistickou masivní kampaň, kdy voličům sliboval asistenční karty, ale ani to voliče nenalákalo. Nedařilo se ani ostatním menším stranám, které vsadily na známé tváře.

Naopak za vítěze voleb se může považovat Jiří Pospíšil. Toho po odchodu z ODS zlanařila Kalouskova TOP 09, a tak populární politik z Plzně přeskočil i lídra Luďka Niedermayera.

Překvapivě komunističtí voliči vyslali do Bruselu znovu problémového Miroslava Ransdorfa, na kterého měla pifku mnohá média. Avšak ani jeho problémy s dluhy voliče neodradily.

Překvapením je vstup do europarlamentu pro Petra Macha, který díky lídrovství kandidátky Svobodných usedne v poslanecké lavici. Pro Stranu svobodných občanů je to první velký úspěch.

Autor Redakce

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Při hrozbě nebezpečí radím neudržovat si chladnou hlavu, říká psycholog Jiří Brančík

Při hrozbě nebezpečí radím neudržovat si chladnou hlavu, říká psycholog Jiří Brančík

„Já bych obyvatelům poradil, pokud hrozí nebezpečí a obyvatelé to vyhodnocují jako nebezpečí, tak si neudržovat chladnou hlavu. Dělat všechno pro to, aby se nebezpečí odvrátilo. Pokud si budu snažit udržet chladnou hlavu, pokud možno ji ještě chladnou strčit do písku, tak se mi může stát, že budu be…

Herci a gayové mají ten samý problém a to ten, aby je společnost pochopila v jejich krásné jinakosti, říká Jiří Hromada

Herci a gayové mají ten samý problém a to ten, aby je společnost pochopila v jejich krásné jinakosti, říká Jiří Hromada

/VIZE PRO ČESKO/ „Po půl roce sledování práce v Herecké asociaci jsem zjistil, že se to moc neliší od mého působení v čele gay hnutí. Herci potřebovali pevné organizační uchopení. Věděl jsem, že se svým úsilím neminu cíl,“ říká v rozhovoru pro Investigate.cz Jiří Hromada, herec a prezident Herecké a…

Není pravda, že se Starostové a nezávislí prostřednictvím RUD nechali koupit, tvrdí v rozhovoru Petr Liška

Krajský předseda na Ústecku hnutí Starostové a nezávislí Petr Liška v rozhovoru pro Investigate.cz vysvětluje motivaci ke spolupráci s TOP 09. Dále hodnotí působení Jiřího Bessera a Aleny Hanákové na ministerstvu kultury, jak vnímá Miroslava Kalouska nebo prozrazuje budoucnost a směřování starostovs…Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Magazín Investigate.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Investigate.cz na Seznam.cz
Investigate.cz na Facebooku


Redakce Investigate.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!