Kauza soudce Knotka: Sonda, jak funguje soudnictví na okrese

25. září 2013  Redakce   komentáře (0)  2105 objevných slov

Josef Knotek je bývalým soudcem Okresního soudu v Litoměřicích. Stojí před jičínským soudem, kde se s dalším soudcem, dočasně postaveným mimo službu, Ladislavem Jelínkem zpovídá z přijetí úplatku. Spolu s nimi je obžalována soudní zapisovatelka Jiřina Šindelářová a dva podnikatelé Michal Motejl a Antonín Kühn. S třetím Antonínem Marčaníkem má proběhnout samostatný proces.

O tom, že v české justici není všechno v pořádku, se ví dlouhodobě. Stále se sice říká, že v České republice rozhodují nezávislé soudy, jenže případ z Litoměřic ukazuje, že až tak nezávislé nejsou. Rozhodnutí mohou ovlivňovat vzájemné vazby hlavních aktérů, především kamarádské a obchodní vztahy. Soudní proces s Josefem Knotkem, tedy s člověkem, který soudil, odhaluje život na malém okresním soudě.

Kauza Josefa Knotka je poměrně složitá a táhne se od jara 2011, kdy byly nasazeny odposlechy i kamera do soudcovy kanceláře v budově soudu v Litoměřicích. Případ rozjela tehdejší krajská státní zástupkyně z Ústí nad Labem Lenka Bradáčová. A to je klíčový bod obhajoby Josefa Konotka a Ladislava Jelínka - advokáti považují nasazení odposlechů za nezákonné.

Obsah je dále dostupný pouze pro registrované čtenáře!

Článek má celkem 2105 slov. Tento obsah je dostupný pouze pro registrované čtenáře. Pokud si chcete přečít zbytek článku, je nutné se přihlásit. Pokud ještě nemáte u nás vytvořený účet, můžete se zaregistrovat.

Autor Redakce

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Paradoxy českého zdravotnictví: Pojišťovny mají větší moc než ministerstvo zdravotnictví. Jak funguje systém?

Jsme všichni rukojmí zdravotních pojišťoven? Veřejné tajemství: Systém je vybudován na klientelistických vazbách, kde o výši příjmu od pojišťovny rozhodují lobbisté a dobré kontakty.

Sonda do KSČM: Velký rozhovor s poslancem Josefem Šenfeldem o návratu komunistů

Josef Šenfeld je poslancem Parlamentu ČR od roku 2002, do tehdejší KSČ vstoupil v roce 1988. Pochází z Malešova u Hoštky na Litoměřicku. Ve velkém rozhovoru vysvětluje, jaká je současná KSČM, o co usiluje a zda se máme bát návratu socialismu, který tu byl před rokem 1989.

Jak Zdeněk Bakala k OKD přišel. Sonda do roku 2004, když se 45,9% podílu zbavil stát

Finančník Zdeněk Bakala je mužem, kterému se momentálně v Česku nedaří. Byly to přitom černouhelné doly OKD, které umožnily jeho zahraniční expanzi. Za strůjce jeho úspěchu je považován tehdejší ministr financí Bohuslav Sobotka a také jistý muž, který je místopředsedou TOP 09. Ano, je to Miroslav Ka…Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Magazín Investigate.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Investigate.cz na Seznam.cz
Investigate.cz na Facebooku


Redakce Investigate.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!