Kde nám tečou miliardy? Podívejte se na srovnávací přehled mzdových nákladů a nákladů na tzv. ostatní (externí) služby u 100 státních podniků

10. říjen 2013  Redakce   komentáře (0)  1013 objevných slov

V souvislosti s přípravou zákona o ochraně oznamovatelů nekalého jednání byl mj. zpracován srovnávací přehled mzdových nákladů a nákladů na tzv. ostatní (externí) služby či jiné provozní náklady, a to na vzorku cca 100 státních institucí a podniků či státem ovládaných společností. Výsledky byly přímo šokující.

Celkové mzdové náklady u těchto zaměstnavatelů dosáhly v roce 2012 cca 53,5 miliardy korun, což při počtu cca 146-ti tisíc zaměstnanců představuje průměrné mzdové náklady okolo 30 tisíc korun měsíčně. Celkové náklady na ostatní služby (účet 518) nebo ostatní náklady z činností (účet 549) příp. ostatní provozní náklady (u obchodních společností) dosáhly ve sledovaném období však částku ještě o 11 miliard vyšší. Investigate.cz přináší kompletní seznam 100 firem.

Senátor Libor Michálek napsal již v červenci 2013 dopis ministrovi financí Janu Fischerovi. "Pominu-li korupční potenciál zakázek na různé právní, konzultační, reklamní či jiné pseudoslužby či otázku, zda realizací těchto zakázek došlo k porušení zákonných pravidel, z přehledu je patrné, že řízení těchto nákladů není realizováno koncepčně," konstatuje.

Obsah je dále dostupný pouze pro registrované čtenáře!

Článek má celkem 1013 slov. Tento obsah je dostupný pouze pro registrované čtenáře. Pokud si chcete přečít zbytek článku, je nutné se přihlásit. Pokud ještě nemáte u nás vytvořený účet, můžete se zaregistrovat.

Autor Redakce

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Podívejte se na výstupy z auditu EU pro ROP Severozápad. Je to neradostné čtení

Podívejte se na výstupy z auditu EU pro ROP Severozápad. Je to neradostné čtení

Regionální operační program Severozápad je natolik problémový, že dotační úřad musí sám pokutovat příjemce eurodotací - tedy převážně města, ale i Ústecký a Karlovarský kraj. Pokutu dokonce musí zaplatit i samotný Úřad Regionální rady.

Zdeněk Bakala a další akcionáři vytáhli z RPG Byty 4,6 miliardy. Nájemníci na Ostravsku jen žasnou

Zdeněk Bakala i přes potíže v OKD pokračuje ve "vytahování" peněz z Ostravska. Jak zjistil deník E15, finančník a spol. si z nerozděleného zisku minulých let RPG Byty nechali vyplatit 4,6 miliardy korun.

Kauza Ostravské kaly: Vláda na likvidaci nalije další miliardy, sanační práce stojí

Kauza ostravských kalů je opět na scéně. V Ostravě se nic neděje, v Čížkovicích na Litoměřicku se stále spaluje. Vláda ve středu 18. září 2013 schválila nový plán předložený ministerstvem průmyslu a obchodu na řešení problematiky nových skutečností vzniklých v rámci sanace ekologické zátěže skládky …Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Magazín Investigate.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Investigate.cz na Seznam.cz
Investigate.cz na Facebooku


Redakce Investigate.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!