Není pravda, že se Starostové a nezávislí prostřednictvím RUD nechali koupit, tvrdí v rozhovoru Petr Liška

23. říjen 2013  Redakce   komentáře (0)  836 objevných slov

Krajský předseda na Ústecku hnutí Starostové a nezávislí Petr Liška v rozhovoru pro Investigate.cz vysvětluje motivaci ke spolupráci s TOP 09. Dále hodnotí působení Jiřího Bessera a Aleny Hanákové na ministerstvu kultury, jak vnímá Miroslava Kalouska nebo prozrazuje budoucnost a směřování starostovského hnutí.

Proč se rozhodli Starostové a nezávislí stát se partnery TOP 09? Byla to šance dostat se do Parlamentu? Do té doby, než bylo uzavřeno spojenectví, asi málokdo věděl, co jste za hnutí.

Přesně tak. Starostové a nezávislí vznikli z iniciativy těch nejmenších obcí a menších měst. V té době, kdy vznikali, tak byla starostovská hnutí pouze na úrovni krajů - jednotlivá a nezávislá. Byla snaha prosazovat zájmy malých obcí jako je rozpočtové určení daní (RUD), což nás tížilo. Byla definována potřeba, že to lze řešit pouze na parlamentní úrovni. Ukázalo se to z toho boje, kdy o to usilovala Zlínská iniciativa a podobná hnutí. To, že bylo rozhodnuto, že starostovská hnutí z jednotlivých krajů se sloučila, byl jen předstupeň dostat se do Parlamentu - a o to nám šlo. V té době jsme hledali partnera, i kterého by byl potenciál se dostat do Paralementu. Ale hlavně, aby hájil naše zájmy.

Obsah je dále dostupný pouze pro registrované čtenáře!

Článek má celkem 836 slov. Tento obsah je dostupný pouze pro registrované čtenáře. Pokud si chcete přečít zbytek článku, je nutné se přihlásit. Pokud ještě nemáte u nás vytvořený účet, můžete se zaregistrovat.

Autor Redakce

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Babiš je naštvaný na své lidi v hnutí ANO. Eurovolby podcenili, vidí se jako starostové, tvrdí

Drtivá kritika dovnitř hnutí ANO míří po sice vyhraných, ale s hubeným výsledkem, eurovolbách. Předseda hnutí Andrej Babiš je naštvaný na své spolustraníky, že Pavla Teličku nechali ve štychu.

S kmotry už nehrajeme, tvrdí lídryně ODS Miroslava Němcová ve velkém rozhovoru

Lídryně ODS Miroslava Němcová je ve velkém rozhovoru přesvědčena, že strana se odstřihla od kmotrů. Dále polemizuje nad čistotou TOP 09 a nastiňuje pohled na ekonomická témata, třeba řešení situace v OKD či prolomení těžebních limitů v severních Čechách.

Pokud nebudeme v pozici, abychom mohli něco zásadně změnit, tak budeme v opozici, tvrdí v rozhovoru za ANO Andrej Babiš

Miliardář Andrej Babiš v rozhovoru pro Investigate.cz vysvětluje postoj k české politice, zda má obavy o možném rozkladu ANO po volbách, co si myslí o Mirku Topolánkovi nebo šéfredaktorovi Reflexu Pavlu Šafrovi. A také odpovídá, zda vyjednává o koupi mediální skupiny Empresa Media.Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Magazín Investigate.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Investigate.cz na Seznam.cz
Investigate.cz na Facebooku


Redakce Investigate.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!