Odhalení zákulisí přechodné vlády premiéra Jiřího Rusnoka. Kdo nominoval ministry?

14. říjen 2013  Redakce   komentáře (0)  2234 objevných slov

Není pochyb o tom, že současná přechodná vláda do předčasných říjnových voleb není vládou nezávislých odborníků. Naopak lze z ministrů premiéra Jiřího Rusnoka vyčíst, kdo měl zájem svého "koně" do vlády vyslat.

Jan Fischer, Marie Benešová, Martin Pecina. Ministři, kteří se do vlády Jiřího Rusnoka nedostali jen tak náhodou. A samozřejmě Zdeněk Žák, Jan Kohout, Jiří Balvín či Jiří Ciencala. Investigate.cz přináší analýzu, kdo tahá za nitky současné vlády v demisi.

Když se prezident Miloš Zeman rozhodoval, koho pověří sestavením vlády po abdikaci premiéra Petra Nečase, už dopředu měl jasného favorita. Byl jím Jiří Rusnok, který ho při prezidentských volbách veřejně podporoval. Dnes už prakticky nikdo nemůže pochybovat o tom, že současná "udržovací" vláda vznikla jen tak náhodou. Je sestavena především ze sympatizantů Miloše Zemana a někteří ministři se dokonce k tomu přihlásili poté, co přijali kandidaturu na předních lídrovských místech krajských kandidátek Strany práv občanů Zemanovci (SPOZ).

Obsah je dále dostupný pouze pro registrované čtenáře!

Článek má celkem 2234 slov. Tento obsah je dostupný pouze pro registrované čtenáře. Pokud si chcete přečít zbytek článku, je nutné se přihlásit. Pokud ještě nemáte u nás vytvořený účet, můžete se zaregistrovat.

Autor Redakce

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Česká politika očima Jiřího Přibáně: Zeman jednal politicky chytře, uškodil však ústavnosti, říká v rozhovoru

Jiří Přibáň vystudoval Univerzitu Karlovu a je profesorem právní filozofie a sociologie na velšské Cardiff University ve Velké Británii. V rozhovoru pro Investigate.cz hodnotí počínání prezidenta Miloše Zemana při jmenování vlády premiéra Jiřího Rusnoka.

Polistopadové vlády slibovaly nová pracovní místa. Boj s nezaměstnaností ale prohrály

Všechny strany v předvolebních obdobích slibují voličům, že zatočí s nezaměstnaností. Je to téma jak ČSSD, tak ODS. Ročenka 2012 ale ukazuje, že trh práce je v České republice nefunkční. Připravili jsme podrobnou analýzu s relevantními daty.

Kauza Ostravské kaly: Vláda na likvidaci nalije další miliardy, sanační práce stojí

Kauza ostravských kalů je opět na scéně. V Ostravě se nic neděje, v Čížkovicích na Litoměřicku se stále spaluje. Vláda ve středu 18. září 2013 schválila nový plán předložený ministerstvem průmyslu a obchodu na řešení problematiky nových skutečností vzniklých v rámci sanace ekologické zátěže skládky …Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Magazín Investigate.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Investigate.cz na Seznam.cz
Investigate.cz na Facebooku


Redakce Investigate.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!