Sonda do KSČM: Velký rozhovor s poslancem Josefem Šenfeldem o návratu komunistů

29. srpen 2013  Redakce   komentáře (0)  2143 objevných slov

Josef Šenfeld je poslancem Parlamentu ČR od roku 2002, do tehdejší KSČ vstoupil v roce 1988. Pochází z Malešova u Hoštky na Litoměřicku. Ve velkém rozhovoru vysvětluje, jaká je současná KSČM, o co usiluje a zda se máme bát návratu socialismu, který tu byl před rokem 1989.

Jako KSČM máte šanci udělat dobrý výsledek ve volbách. To se všeobecně očekává a ví se to. Myslíte si, že je za tím jen nespokojenost obyvatel České republiky a vystřízlivění z toho, co se v této zemi děje nebo je to spíše v lidech, že Čech je více levicově zaměřen?

Myslím si, že oba faktory na tom mají svůj podíl. Určitě je tady vystřízlivění z té doby pro roce 1989. Mnoho lidí se přesvědčilo, že  provedené změny nejsou to pravé, co očekávali. Potom také hodnotí situaci před rokem 1989 a tu současnou. A vyhodnocují to jako stav k horšímu. Zejména v tom, že se významně zhoršily životní jistoty. Pak tu je tu druhý faktor. V tomto národě bude vždy zastoupena levice ve větším procentu, takže i to má svůj vliv.

Obsah je dále dostupný pouze pro registrované čtenáře!

Článek má celkem 2143 slov. Tento obsah je dostupný pouze pro registrované čtenáře. Pokud si chcete přečít zbytek článku, je nutné se přihlásit. Pokud ještě nemáte u nás vytvořený účet, můžete se zaregistrovat.

Autor Redakce

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 4.17 hvězdiček / Hodnoceno: 12x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Co je Úsvit přímé demokracie? Velký rozhovor se senátorem Tomiem Okamurou o Bártovi, Babišovi, Kalouskovi či Paroubkovi

Tomio Okamura je senátorem od října 2012 a nyní bude kandidovat do Poslanecké sněmovny za své hnutí Úsvit přímé demokracie. Ve velkém rozhovoru vysvětluje motivaci, proč chce být poslancem. Také mluví o vztahu k Vítu Bártovi, o dohodě s Andrejem Babišem či o vládnutí Miroslava Kalouska.

Budujme socialismus, vyzývá voliče programem KSČM. Co vše nabízí?

KSČM zveřejnila poměrně obsáhlý program pro předčasné říjnové volby. Podle vlastních slov program obsahuje řešení krátkodobých, střednědobých i dlouhodobých cílů. Přinášíme nejzajímavější body s komentářem poslance Josefa Šenfelda (KSČM).

Kauza soudce Knotka: Sonda, jak funguje soudnictví na okrese

Josef Knotek je bývalým soudcem Okresního soudu v Litoměřicích. Stojí před jičínským soudem, kde se s dalším soudcem, dočasně postaveným mimo službu, Ladislavem Jelínkem zpovídá z přijetí úplatku. Spolu s nimi je obžalována soudní zapisovatelka Jiřina Šindelářová a dva podnikatelé Michal Motejl a An…Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Magazín Investigate.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Investigate.cz na Seznam.cz
Investigate.cz na Facebooku


Redakce Investigate.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!