Zelení už nechtějí být jen zelení. Vzniká nová protikorupční strana?

10. září 2013  Redakce   komentáře (0)  673 objevných slov

Strana zelených před více jak třemi lety vypadla z Poslanecké sněmovny a v říjnu 2013 se pokusí do ní vrátit. Zatím ale nemá program, navíc musí počítat s konkurencí Liberárně ekologické strany. Avšak z prvních náznaků lze vypozorovat, že zelení vsadí na protikorupční étos.

Najít programové téma, které zaujme podstatnou část voličského elektorátu Strany zelených, je pro partaj, která je dlouhodobě vnitřně rozpolcená obzvlášť složité. Zvláště za situace, kdy se zelení před volbami v roce 2006 najednou objevili, aby po angažmá v pravicové Topolánkově vládě za šéfování Martina Bursíka se de facto ocitli v propadlišti politických dějin. Nyní zelení věří v restart a vsadí na širší program - kromě ekologie se strana chce profilovat jako partaj různých protikorupčních opatření.

Předseda Strany zelených Ondřej Liška to má velmi obtížné. Strana nemá silné finanční zázemí, navíc zůstala pachuť po éře Martina Bursíka, který tradičně levicově vnímanou stranu přimkl k pravicové koalici Mirka Topolánka a Miroslava Kalouska v letech 2006 - 2009. Zelení navíc ztratili Karla Schwarzenberga, který dal přednost TOP 09.

Obsah je dále dostupný pouze pro registrované čtenáře!

Článek má celkem 673 slov. Tento obsah je dostupný pouze pro registrované čtenáře. Pokud si chcete přečít zbytek článku, je nutné se přihlásit. Pokud ještě nemáte u nás vytvořený účet, můžete se zaregistrovat.

Autor Redakce

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Uprchlíci potřebují zastavit násilí, většinou nikam emigrovat nechtějí, říká senátor Hassan Mezian

Uprchlíci potřebují zastavit násilí, většinou nikam emigrovat nechtějí, říká senátor Hassan Mezian

Senátor Hassan Mezian (ČSSD) je členem zahraničního výboru a jako jeden z mála českých politiků hovoří plynule anglicky, francouzsky a arabsky. Pro své znalosti arabského světa spoluvytváří postoje zahraniční politiky České republiky vůči arabským zemím a zabývá se i otázkami utečenců. "Uprchlíci po…

Protikorupční policie zasahuje kvůli tendrům Nemocnice Na Homolce. Zajímá ji i Paroubkův muž Vladimír Dbalý

Kvůli tendrům jedné z velkých pražských nemocnic protikorupční policie rozjela ve středu (25.6.2014) zatýkací razii. Zajímají ji konkrétní lidé, kteří měli co do činění s Nemocnicí Na Homolce.

Sledovanost českých televizí v čase: Hlavní hráči Nova, Prima a ČT klesají už 12 let

Sledovanost českých televizí v čase: Hlavní hráči Nova, Prima a ČT klesají už 12 let

Odchod Jana Andruška z pozice generálního ředitele TV Nova rozproudilo diskusi, jak jsou hlavní hráči na televizním trhu úspěšní. Hlavními kritérii jsou příjmy z reklamy, což souvisí s cenou a také sledovaností. A zastřešujícím prvkem je ziskovost.Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Magazín Investigate.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Investigate.cz na Seznam.cz
Investigate.cz na Facebooku


Redakce Investigate.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!