V českých obchodech najdu vše, co potřebuji, libuje si americký basketbalista Levell Sanders

10. listopad 2014  Lada Kutějová  komentáře (0)  472 objevných slov

CIZINCI V ČESKU. Nejen svým basketbalovým uměním, ale i všímavostí k okolnímu světu je proslulý 39letý Levell Sanders. Skvělý rozehrávač a tahoun BK Pardubice má za sebou další sezonu v Mattoni NBL.

Levell Sanders. Foto: Investigate.cz/Lada KutějováLevell Sanders. Foto: Investigate.cz/Lada Kutějová

Soutěž nese od letošního podzimu název Kooperativa NBL. „V Česku jsem si naprosto zvykl,“ říká v rozhovoru pro Investigate.cz uznávaná osobnost, která si na českých palubovkách vydobyla pevné renomé. I proto mu k roli hráče přibyla nově i pozice hrajícího asistenta trenéra Pardubic, které znovu patří do špičky elitní soutěže.

O vaší sportovní kariéře toho bylo v Česku hodně napsáno, ale mohl byste trochu nechat nahlédnout do rodinné historie?

Maminka je z New Yorku, otec se však narodil na Barbadosu. Tudíž pochází z ostrovního království a zároveň nejvýchodnějšího ostrova na východní hranici Karibiku. Rodiče by normálně neměli šanci se potkat. Otec ovšem dostal nabídku studovat a pracovat v New Yorku, kde později poznal mou matku. Já jsem se již narodil v Brooklynu.

Můžete srovnat životní styl v Česku s USA?

Jsem tady již čtrnáct let a dovolím si po té době říci, že jsem se plně přizpůsobil zdejšímu životu. Český styl je v něčem podobný americkému. Když jdu do obchodu, najdu tam vše, co potřebuji. Všímám si krásně barevných a také opravených domů. Zaujalo mě, že jsou menší a architektonicky dobře řešené.

Jak často jezdíte domů?

Jedenkrát za rok, ale kvůli na jaře narozenému potomkovi jsem svou rodinu v zámoří letos nenavštívil. Zůstali jsme v Evropě s návštěvou některých měst. Zajímala mě třeba Belgie.

Jaká města vás zaujala v České republice?

Miluji Prahu. Vyfotil jsem si všechny známé pamětihodnosti a prošel si uličky Starého Města. Poznal jsem, že ke koloběhu velkoměsta patří i zajímavý noční život. (úsměv)

Jak jste si užil narození dítěte?

Zrovna jsem měl zápas, proto jsem neslavil. I když jsem prožíval velkou radost, nejsem typ na bouřlivé večírky. Nepotrpím si ani na oslavy svých narozenin. Pro mě je to den jako každý jiný.

Jak se cítíte fyzicky po dvacetileté sportovní dřině?

Naštěstí zatím nepoznávám, že bych byl nějak extra unavený. Udržuji si docela kvalitní denní režim, snažím se o správnou životosprávu, tím je ze mě stále mladík (úsměv)

Vaším typickým rysem při zápasech je čelenka. Je to prostředek ke zviditelnění?

V žádném případě. Používám ji z ryze praktických důvodů, tedy kvůli případnému pocení. Na čelenky jsem si zvykl již dávno a považuji je tedy za jakousi součást svého stylu.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 3.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Budujme socialismus, vyzývá voliče programem KSČM. Co vše nabízí?

KSČM zveřejnila poměrně obsáhlý program pro předčasné říjnové volby. Podle vlastních slov program obsahuje řešení krátkodobých, střednědobých i dlouhodobých cílů. Přinášíme nejzajímavější body s komentářem poslance Josefa Šenfelda (KSČM).

Uprchlíci potřebují zastavit násilí, většinou nikam emigrovat nechtějí, říká senátor Hassan Mezian

Uprchlíci potřebují zastavit násilí, většinou nikam emigrovat nechtějí, říká senátor Hassan Mezian

Senátor Hassan Mezian (ČSSD) je členem zahraničního výboru a jako jeden z mála českých politiků hovoří plynule anglicky, francouzsky a arabsky. Pro své znalosti arabského světa spoluvytváří postoje zahraniční politiky České republiky vůči arabským zemím a zabývá se i otázkami utečenců. "Uprchlíci po…

Sledovanost českých televizí v čase: Hlavní hráči Nova, Prima a ČT klesají už 12 let

Sledovanost českých televizí v čase: Hlavní hráči Nova, Prima a ČT klesají už 12 let

Odchod Jana Andruška z pozice generálního ředitele TV Nova rozproudilo diskusi, jak jsou hlavní hráči na televizním trhu úspěšní. Hlavními kritérii jsou příjmy z reklamy, což souvisí s cenou a také sledovaností. A zastřešujícím prvkem je ziskovost.Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Magazín Investigate.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Investigate.cz na Seznam.cz
Investigate.cz na Facebooku


Redakce Investigate.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!